Wycieczka do Poznania

Dnia 14 marca dzieci z grupy III, IV i V miały okazję zobaczyć wybrane obrazy w Muzeum Narodowym. Tematem przewodnim był „Muzealny zwierzyniec”, a zadaniem przedszkolaków odszukanie wśród obrazów i rzeźb różnych zwierząt. Dzieci poradziły sobie znakomicie. Z wielką ciekawością i w skupieniu oglądały dzieła mistrzów. Na zakończenie
z ochotą zabrały się do pracy lepiąc z plasteliny dowolnie wybrane zwierzątko.
Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer na Stary Rynek. Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, wiele muzeów i pomników na długo pozostaną w pamięci dzieci. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazały się trykające koziołki, dla nich to one są głównymi bohaterami Starego Rynku. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

 
 
img-logo-dd
obraz
obraz