Uwolnij Książkę

Ponownie rusza akcja „Uwolnij książkę” oparta na zasadach bookcrossing’u. Bookcrossing to społeczna forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea ta zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.
Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych (półkach, stolikach, regałach) po to, by znalazca mógł je wziąć, przeczytać i przekazać dalej. My będziemy je zostawiać w pomarańczowych szufladkach.
Jeśli znajdziecie w szufladce książkę dla Was – weźcie ją ze sobą; przeczytajcie i jeśli się uda – ponownie zostawcie w szufladce – może ktoś inny też chciałby ją przeczytać. Czytajcie gdzie chcecie i tak długo jak chcecie. Zapraszamy! Przejrzyjcie swoją biblioteczkę, na pewno znajdą się tam ciekawe książki, które możecie uwolnić.
Celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa oraz integracja środowiska rodziców i pracowników w naszym przedszkolu. Zapraszamy Was do swobodnej wymiany książkami.