Sprawozdanie z przebiegu akcji „Bezpieczne wakacje 2012”

W ramach projektu „Bezpieczne Wakacje 2012” już w czerwcu dla naszych wychowanków zostały przeprowadzone zajęcia na takie tematy jak: „Bezpieczna droga” oraz „Bezpieczeństwo w czasie wakacji – Mały Ratownik”.  Podczas zajęć stosowano pogadankę, dramę, pokaz oraz działania praktyczne. Dzieci oglądały scenki rodzajowe odgrywane przez nauczycielki oraz same w nich występowały, rozwiązywały zagadki oraz działały plastycznie. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa i uświadomienie dzieciom jak ważna jest bezpieczna jazda samochodem. Dzieci również miały okazję poznać zadania strażaka, ratownika medycznego i ratownika wodnego.
Rodzicom rozdano ulotki informujące o bezpiecznym zachowaniu podczas wypoczynku w górach, nad jeziorem i nad morzem oraz podczas podróży samochodem i samolotem.  Akcja „Bezpieczne wakacje” kontynuowana była również podczas pełnienia dyżuru letniego. Na zakończenie akcji zorganizowano wystawę prac dzieci oraz wysłano prace na konkurs.
Temat bezpieczeństwa jest nadal kontynuowany w roku szkolnym 2012/2013. Przedszkole realizuje projekt „Bezpieczne Przedszkole” oraz uczy dzieci jak bezpiecznie korzystać z komputera w ramach programu autorskiego „Komputer już w przedszkolu”.

 
img-logo-dd
obraz
obraz