Spartakiada

W ostatni dzień maja z okazji Dnia Dziecka odbyła się Spartakiada Przedszkolna. Organizatorem tej imprezy było Przedszkole „Mali Odkrywcy” oraz OSiR Baranowo.
Do udziału w spartakiadzie zostały zaproszone wszystkie przedszkola publiczne z gminy Tarnowo Podgórne. Przedszkola do udziału w konkurencjach sportowych przygotowały siedmioosobowe drużyny w trzech grupach wiekowych.
Pierwsze w konkurencjach sportowych wystąpiły trzylatki. W tej grupie wiekowej były tylko dwie drużyny: z Baranowa oraz z Tarnowa Podgórnego. Nasze maluchy zdobyły pierwsze miejsce!
W grupie czterolatków wystąpiło już pięć drużyn. Mimo większej konkurencji ponownie przedszkolaki z Baranowa okazały się najlepsze! Drugie miejsce zajęło Przedszkole „Na Zielonym Wzgórzu” z Lusówka, trzecie Przedszkole „Chatka Kubusia Puchatka” z Lusowa, czwarte Przedszkole „Leśne Skrzaty” z Przeźmierowa, a piąte Przedszkole „Pod Wesołą Chmurką” z Tarnowa Podgórnego.
Ostatnie, w najtrudniejszych konkurencjach, wystąpiły dzieci pięcioletnie.  Nasze starszaki spisały się równie dobrze jak ich młodsi koledzy i wywalczyli złoty medal! Drugie miejsce zajęło Przedszkole z Lusowa, trzecie Przedszkole z Lusówka, czwarte Przedszkole  z Przeźmierowa, a piąte Przedszkole z Tarnowa Podgórnego.
Wspaniały doping dla naszych małych zawodników zapewnili nie tylko kibice na trybunach, ale również fantastyczna grupa cheerleaderek. Dziewczynki z grup III, IV i V tańczyły między popisami sportowymi poszczególnych grup wiekowych.
Dodatkową atrakcją dla dzieci z naszego przedszkola oraz zaproszonych gości był przygotowany specjalnie na ten dzień plac zabaw z dmuchanymi zamkami, trampoliną
i statkiem pirackim.
Wszystkie drużyny wróciły po spartakiadzie do swoich przedszkoli zadowolone, obdarzone zdobytymi dyplomami i pucharami, a najlepsi medalami. Gratulujemy serdecznie wszystkim małym sportowcom.